середа, 30 листопада 2016 р.

БІЛИЙ ЯНГОЛ СКОРБОТИ

ГОЛОДОМОР
ОБГОВОРЕННЯ КНИГИ ОЛЕКСАНДРА МІЩЕНКА "БЕЗКРОВНА ВІЙНА"

Обговорення книжки Безкровна війна"розпочалось із документальних розповідей дітей про катастрофу -голод 1932-1933 рр.  учнями 10-А класу Жидачівського НВК  (вчитель Галина Романівна Пиріг),бібліотекарем ЦДБ-Ольгою Ремиз
 83 роки тому нам хотіли винести вирок смерті. Мільйони синів і доньок України, мільйони невинних  людей, мільйони наших рідних і близьких були без жалю винищені Голодомором.  Голодомор приніс не лише страждання і смерть. Він посіяв страх серед людей. Тільки правда про геноцид українського народу і чиста пам'ять про усіх полеглих здатна звільнити нас від мороку минулого.
Книга Олександра Міщенка "Безкровна війна" на основі свідчень очевидців схвильовано розповідає про страшний вихор голоду 33 року на Україні, що понищив мільйони людей. Свідчення записані в селах Козельщинського району на Полтавщині.
    Пам'ять - нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни.  Багато сторінок написано криваво-чорним кольором. Це було не стихійне лихо, а зумисне підготовлений голодомор 1932-33 років.
Влада забрала у людей все. Все, до останнього колоска, до останньої зернини.  Це був розбій, свідомо спрямований на фізичне винищення селян, українців.Масове голодування почалося в грудні 1931 року і тривало до вересня 1933.

Згадали діти уривки з роману  Світлани Талан  "Розколоте небо". Світлана Талан у своїй книзі показала ту Луганщину,яку цілеспрямовано знищували найстрашнішим із усіх спсобом: виморювали голодом. Світлана Талан нещодавно побувала на зустрічі в районній бібліотеці із призентацією книги.
 22 місяці народ страждав, мучився, вмирав. Моторошно подумати, але навесні 1933 року, коли настав пік голоду, на Україні щодня вмирало голодною смертю 25 тис. чоловік, щогодини - 1 тисяча, щохвилини - 17. Голод забрав протягом 1932-33 років, за різними підрахунками, від 7 до 10 мільйонів людських життів.
Немає коментарів:

Дописати коментар