ДЛЯ ВАС - ВСЕ ПРО НАС


Наша адреса:

81700

Львівська область,

м. Жидачів,

вул.М.Шашкевича,15

  тел.239-31-806.

 Блог «ЖИДАЧІВ-БІБЛІО-ДІТИ»

 children.biblio@gmail.ru

   Жидачів-один із мальовничих районних центрів Львівщини-розташований у південно-східній частині області на відстані 50 км від обласного центру. Розташоване на площі 13.4 кв.м. із чисельністю населення 11.5 тис.жителів. У чудовому старовинному місті Жидачеві читали книги давно. До 1939 року у місті діяли хати читальні, потім читали при українському Народному домі.

 Перші читачі -діти в Жидачеві з’явились у липні 1948 року. Саме тоді було зібрано 546 книг та відкрита Районна бібліотека для дітей та юнацтва, про що свідчить  перша інвентарна книга,в яку записані книги.


Поступово до фонду поступали  нові книжки,закупляли  їх в книжковому магазині,згодом в бібколекторі. 
  І вже 1955 році в бібліотеці налічувалось 10.5 тисяч книг, записалося до бібліотеки  близько 2-х тис. читачів.



Бібліотека для дітей змінювала свою адресу. Із документів та розповідей старших жителів міста бібліотеку було відкрито по вул. Міцкевича. Обслуговувались читачі тут 3 роки.

   В 1951 році  було перенесено у  Народний дім, в якому пізніше працював кінотеатр ім.Т.Шевченка.

   Згодом, у 1955 році бібліотеку знову перенесли в будинок по вул. М.Шашкевича, 15. Завідувала  бібліотекою Мороз Парасковія Федосіївна.

  Всі матеріали,бібліотечні документи друкували на машинці«Україна», книговидачу рахували на рахівницях, казки дивились і читали із діапроектора,слухали із платівок, пісні слухали із магнітофону. 


Це був польський дім із верандою, невеличким коридором, окремо кімнати абонементу та читального залу. Читали  тут  30 років, аж поки приміщення не стало аварійним. Читачів там обслуговувати було небезпечно.Жителі міста не бажали бути без бібліотеки для своїх дітей. 
 
У 1986 році  тодішньою районною владою, а саме завдяки Володимиру Семеновичу Левку було організовано народне будівництво нової бібліотеки, яка  відповідає всім вимогам дитячого обслуговування і відпочинку. На першому поверсі бібліотеки знаходився відділ обслуговування читачів середнього шкільного віку(зараз чит.зал бібліотеки для дорослих, книгосховище ( ВВЄКФ),  кімната бібліографії (зараз бібліографічний ), кабінет заступника директора по роботі з дітьми (з 1990 року «Товаристо книголюбів» зараз ВК), музична кімната (інтернет - центр) ,просторе фоє  в якому з 1990 -92рр. знаходились ігрові автомати –«Хокей» та «Зебра-качалка» (зараз абонемент ЦРБ) працювали  два санвузли (для дорослих та для дітей).На другому поверсі знаходився відділ обслуговування читачів молодшого шкільного віку та дошкільників, та читальний зал для середнього і старшого шкільного віку, в якому читачі дивились кольоровий телевізор та окремі книгосховища ( методичний відділ та кабінет директора), окрема кімната відпочинку(зараз книгосховище ЦДБ). Бібліотека обслуговувала більше 2-х тис.читачів, книжковий фонд на той час налічував 48 тис. прмірників.
 1992 рік
 В 1994 році було виготовлено проект даху, в 1996 році будинок було перекрито дахівкою.
  З 1997 року бібліотека розмістилася в 2-х просторих залах другого поверху, де  працює і сьогодні.

     Найкращі  роки  свого життя присвятили дитячій бібліотеці – Парасковія Федосіївна Мороз - завідувала бібліотекою для дітей - 41рік.

  Ніна Миколаївна Николин -  20 років в дитячій бібліотеці. Олександра Степанівна Мацей - 22 роки бібліотекарем відділу обслуговування читачів молодшого шкільного віку, Надія Іванівна Мартин  завідувала читальною залою 26 років. На привеликий жаль  цих працівників вже немає серед нас.
   Багато зусиль для того, щоб бібліотека й надалі мала добру славу доклала Маланія Василівна Гладиш. Завідувала абонементом 26 років бібліотеки для дітей та працювала старшим бібліотекарем цього відділу.  Вже більше  10-ти років Меланія  Василівна знаходиться на заслуженому відпочинку, та досі користується великим авторитетом серед працівників бібліотеки,є для них старшим наставником, колегою по роботі, цікавою співрозмовницею,читачем бібліотеки.  
   Їхню справу сьогодні продовжують працівники бібліотеки:

   Ольга Іванівна Ремиз – бібліотекар абонементу  34 роки.

   Світлана Ярославівна Пеняжок –21 років  бібліотекар  читальної зали.

   Надія Миколаївна Стеблій – бібліотекар відділу обслуговування читачів дошкільників,молодшого віку, батьків вчителів - 26 років.

   Уляна Ігорівна Білик – 6 років працює на посаді  бібліографа.

   Любов Сидорівна Бімба – на посаді заступника  директора по роботі з дітьми  Жидачівської  РЦБС - 28 років.

    На очах всіх цих працівників виросло не одне покоління читачів, які і досі із вдячністю й теплотою згадують бібліотекарів, які прищепили їм любов до книги.
 1998 рік-50-років  дитячій бібліотеці. 
В 2004 році в бібліотеці було відкрито інтернет-центр. Діти першими створили великі черги для навчання, користування комп*ютором, спілкування в інтернет-мережах. 




 2013 рік-65 років дитячій бібліотеці

    Сьогодні  центральна  Районна дитяча бібліотека є головною установою з питань бібліотечного обслуговування дітей та підлітків, керівником дитячого читання, центром методичної допомоги сільським бібліотекам. Протягом року в бібліотечними послугами користуються  близько  2-х тис. читачів, це  жителі міста, сіл нашого району, відпочиваючі  на канікулах діти та дорослі .  Бібліотечний фонд  у  2018  році налічує  25 тис. примірників .

  Працівники  бібліотеки  завжди йдуть в ногу з часом, беруть участь у різноманітних обласних та Всеукраїнських конкурсах. 

  Це територія дитинства, цікавого відпочинку,читання та  спілкування.

 Це і місце зустрічі маленьких інтелектуалів, артистів, художників.

 Та, найбільше  пишається бібліотека  вдячними читачами, користувачами дитячої бібліотеки, які приносять нам хороший настрій.  













   За 5 років в бібліотеці змінились наші зали, змінився  і підхід до обслуговування користувачів. Для найменших організовано відпочинковий ігровий куточок  «Казковий поїзд». 
 Працюємо із різними громадськими дитячими організаціями - «Пласт», ГО «Щасливі разом», районною службою соціального захисту дітей та молоді.


 Цікаво тут всім. Різноманітні тематичні заходи, сучасні форми бібліотечної  роботи з дітьми дають змогу популяризувати книги сучасних письменників, організовуються зустрічі письменників, поетів, літературознавців, презентації книг в бібліотеці та в школах, дошкільних установах.  







    Вдячні читачі  часто дякують бібліотекарям за цікаві заходи, змістовний відпочинок.


   Ми щиро вдячні за допомогу, співпрацю з бібліотекою нашим партнерам, друзям, всім небайдужим.


-         Районній і міській владі, за підтримку в організації комфорту та затишку в  бібліотеці


-         Директорам та вчителям шкіл за співпрацю, участь в  бібліотечних заходах

-      Львівській обласній бібліотеці для дітей за багаторічну підтримку в організації роботи  сучасної бібліотеки.


-         ГО «Щасливі разом»

-    Жидачівському центру творчості для дітей та молоді за співпрацю,участь у бібліотечних заходах.
-         Дитячій організації «Пласт» за співпрацю, цікаві заходи.




  Історія всього завжди з чогось починається. Історія нашої бібліотеки, із документів та розповідей старшого покоління, починається із 1948 року. Саме тоді, 65 років тому, були зібрані перші 546 книг та відкрито районну бібліотеку для дітей та юнацтва (по вул.Міцкевича). Згодом,книг ставало все більше, закуплялись через книжковий магазин, а потім і бібколектор. Вже через рік книг було біля 5 тисяч, записалося 2 тисячі читачів, про що свідчать перші документи.


      У 1951 році бібліотеку перенесено на вул. Леніна при  Народному домі,пізніше  там працював кінотеатр ім.Т.Шевченка.

  Згодом, у 1955 році бібліотеку знову перенесли, в будинок по вул.М.Шашкевича,15 ( на той час вул. Леніна, 17).


  Бібліотекар Меланія Василівна Гладиш(1965)
на Новий рік у бібліотеці (1966)


  У 1982 році .
     Читали  тут діти  аж  до 1986 року,поки приміщення не стало аварійним.
  Жителі міста не бажали бути без бібліотеки для  своїх дітей і тодішньою районною владою було організовано народне будівництво нової бібліотеки, яка б відповідала всім вимогам дитячого обслуговування і відпочинку. (вул. М.Шашкевича,15)
 
     Центральна районна бібліотека для дітей завжди була однією з кращих в області.Про що свідчать нагороди : За плідну роботу було присвоєно звання «Бібліотека відмінної роботи», завідуючу бібліотеки було нагороджено значком «За відмінну роботу», "Переможець соціалістичного змагання", ювілейною медаллю та грамотами.

     Найкращі літа свого життя присвятили дитячій бібліотеці.  Саме в цей час і будувалась ця чудова бібліотека. Парасковія Федосіївна Мороз - завідувала бібліотекою для дітей та юнацтва із 1949  до 1990 року, 41 рік. Ніна Миколаївна Николин-35 років у бібліотекарем, з них 20 в дитячій районній, Олександра Степанівна Мацей - 22 роки бібліотекарем обслуговування читачів мол. шкільного віку.На привеликий жаль  цих працівників вже немає серед нас.

   Та, до цього дня, рідної бібліотеки не забуває Надія Іванівна Мартин - із 1965  року - бібліотекар, методист районної бібліотеки та 26 років – завідуюча читальним залом бібліотеки для дітей.

     Багато зусиль для того, щоб бібліотека й надалі мала добру славу доклала Маланія Василівна Гладиш, до сьогоднішнього дня має великий авторитет як серед працівників бібліотек.  Із 1952 року працювала завідуючою приклубної бібліотеки. Навчалась у Харківському Державному бібліотечному інституті. В районній дитячій бібліотеці працювала  із 1966 року: Завідуючою, старшим бібліотекарем  абонементу до 1992 року. Міля Василівна до сьогоднішнього дня є для нас старшим наставником, колегою по роботі,цікавою співрозмовницею,читачем нашої бібліотеки. 
    Їхню справу сьогодні продовжують працівники бібліотеки: 
Ольга Іванівна Ремиз–свій стаж в галузі культури розпочинала директором Будинку культури, бібліотекар абонементу  29 років в ЦДБ. 
Світлана Ярославівна Пеняжок  – бібліотекар  центральної районної бібліотеки , із  97 року бібліограф, а згодом провідним бібліотекарем  читальної зали.
Надія Миколаївна Стеблій – з 91-го бібліограф ЦДБ, на даний час бібліотекар відділу для молодшого віку. 
Уляна Ігорівна Білик - бібліограф ЦДБ. 
Любов Сидорівна Бімба – заступник директора ЦБС по роботі з дітьми з  1990 року.

    На очах всіх цих працівників виросло не одне покоління читачів, які і досі із вдячністю й теплотою згадують бібліотекарів, які прищепили їм любов до книги.

    З кожним роком бібліотека стає все привабливішою для своїх користувачів і на сьогодні – це територія для спілкування, набуття і закріплення знань, отримання нової інформації. Це не тільки картотеки й каталоги, стелажі з книгами, газетами й журналами. Це і місце зустрічі маленьких інтелектуалів, артистів, художників.

   Працівники  бібліотеки беруть участь у різноманітних обласних та всеукраїнських конкурсах.  Це-щорічний  Всеукраїнський конкурс «Найкращий читач року»-були переможцями обласного  туру, Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «У вінок Кобзаря ми вплітаємо майбутнє», обласний конкурс плакатів «Читаюча родина».

     Та найбільше нині пишається бібліотека  своїми користувачами. А їх нараховується  біля 2-х тисяч. Користувачі нашої бібліотеки не тільки жителі міста, а й сіл  нашого району, області, гості  Жидачева. Бібліотечний фонд становить  35  примірників книг та періодичних видань.

     Різноманітні тематичні заходи, конкурси, вікторини, літературні мандрівки і презентації книг та періодики, що їх організовує бібліотека для читачів усіх вікових груп цікаві бібліотекам-філіям ЦБС. Це щорічний конкурс малюнків,віршів "Моє літо".

     Тут цікаво всім. Не оминають нашої бібліотеки гості Жидачева.
    Вже стало традицією центральною районною бібліотекою,районним відділом освіти, організовувати зустрічі письменників, поетів, літературознавців.

1987 р.



(1987 р)
 Перший Всеукраїнський День бібліотек
Міжнародний день захисту дітей 
        Дорослий хор, що святкували День Незалежності України в Жидачеві. Не оминули і бібліотеки.Зацікавились і книгами на польській мові в дитячій бібліотеці.

 В подарунок бібліотеціпрозвучало 2 пісні на польській мові
 ( під супровід фортепіана)




                          Діти старшокласники в інтернет-центрі районної бібліотеки.
 ПЕТРО ШКРАБ 'ЮК 

ВАСИЛЬ ШКЛЯР










АНДРІЙ КУРКОВ



  ГАЛИНА ОХОЦЬКА

МАРІЯ ЧУМАРНА



МИХАЙЛО СЛАБОШПИЦЬКИЙ


ІГОР  ОСТАШ


НАТАЛЯ ТРІЩ

Немає коментарів:

Дописати коментар