вівторок, 4 лютого 2014 р.

"НАЙКРАЩИЙ ЧИТАЧ УКРАЇНИ -2014"

 У Жидачівській РЦБС стартував «Найкращий читач України-2014». Всеукраїнський конкурс читання "КНИГОМАНІЯ – 2014»Всім,хто любить читатиі мріє стати найкращим читачем року та відвідати Фестиваль дитячого читання «Книгоманія».(у місті Львові).Участь у конкурсі можуть взяти учні 6-х,7-х та 8-х класів шкіл району. Учаснику 1-го туру необхідно знатиПАМ’ЯТКА УЧАСНИКА 1-го ЕТАПУ

 Конкурс дитячого читання «Книгоманія–2014» Конкурс є відкритим і проводиться як творче змагання дітей в усіх населених пунктах України.У Конкурсі  можуть брати участь усі охочі учні 6, 7  та 8 класів.

                        Що потрібно зробити для участі в конкурсі?

 1. Це зробить бібліотекар шкільної чи найближчої дитячої бібліотеки. До речі,це непогана нагода Зареєструватися записатися в бібліотеку.

  Якщо Вам відмовлять в реєстрації – просіть батьків дізнатися в обласній бібліотеці для дітей вашої області (республіканській у АР Крим, міській у Києві, Львові та Севастополі), де відбувається 1 етап конкурсу у вашій місцевості. Інформація про обласні бібліотеки є на нашому сайті bookforum.ua/tag/76/Книгоманія/1.html . Якщо й після цього не вдасться – пишіть нам своє ім’я, прізвище, назву й адресу бібліотеки, де відмовили в реєстрації. Ми знайдемо краще місце, і Ви не втратите свій шанс на перемогу. Реєстрація триває лише до 25 лютого!
2. Дізнатися дату і час проведення змагання між зареєстрованими учасниками. Воно має відбутися з 26 до 28 лютого 2014 р., але можливі зміни. Про всяк випадок – перепитайте 25 лютого. 
 3. Читати книжки і вести записи в Читацькому щоденнику (далі – Щоденник). Чим більше книжок – тим більше балів, однак, більше 10 книжок за період підготовки до змагання читати не рекомендується, щоб краще запам’ятати прочитане. Та й додаткових балів за це не присудять. Книжки мають бути не дуже тоненькими – оптимально – 100-300 сторінок кожна. Форма ведення Щоденника – довільна, обов’язкові поля для заповнення: Автор, Назва книги, Кількість сторінок, Імена головних героїв, Короткий зміст (2-5 речень), Особисте враження від прочитаного (2-5 речень), Оцінка книжки за 12-бальною шкалою (11-12 – улюблена книжка, 8-10 – подобається, 5-7 – добре, 3-4 – буває краще, 1-2 – не подобається). Інша інформація – назва видавництва, рік видання, прізвища художника-ілюстратора (для ілюстрованих видань), перекладача (для перекладних видань), номер ISBN, характеристики головних героїв, ілюстрації – за бажанням.
   За якими критеріями відбувається оцінювання учасників?

       1. Всього прочитано книжок: 1-3 книжки – 1 бал, 4-8 книжок – 2 бали, 9-10 – 3 бали.

       2. Кількість прочитаних книжок з-поза шкільної програми: 4-8 книжок – 1 бал, 9-10 книжок – 2 бали.

       3. Кількість прочитаних книжок сучасних українських авторів не зі шкільної програми: 1 книжка –1 бал, 2 і більше – 2 бали.

       4. Кількість прочитаних книжок сучасних зарубіжних авторів не зі шкільної програми: 1 книжка –1 бал, 2 і більше – 2 бали

       5. Розуміння тексту, вміння аналізувати: 1-2 бали.

      6. Залучення додаткового учасника: 1 бал. Але пам’ятайте: залучений Вами однокласник чи товариш не отримає балу за Ваше залучення, йому для цього потрібно привести іншого учасника конкурсу.

       Як відбувається змагання на титул «Найкращий читач школи або бібліотеки-2014» ?
1. У визначений день і час прийдіть на змагання у шкільну чи дитячу бібліотеку, в якій Ви зареєструвались як учасник Конкурсу.  
2. Обов’язково принесіть з собою Читацький щоденник і передайте його членам Журі для ознайомлення.

 3. Журі оцінить кількість прочитаних Вами книжок зі шкільної, і не зі шкільної програми. 
 4. Дуже стисло розкажіть про свою улюблену книжку. На цю розповідь Вам дається 1-2 хв., тому треба добре підготуватися, щоб за такий короткий час викласти її зміст або основну ідею і пояснити , чому Вам подобається. 
 5. Далі члени Журі зададуть Вам кілька запитань щодо змісту Вашої улюбленої книжки, щоб оцінити.Ваше вміння розуміти й аналізувати текст. 6. Якщо Ви залучили до Конкурсу свого друга чи однокласника, повідомте його прізвище членам   журі, щоб отримати 1 бал.
7.За участь в конкурсі можна отримати від 1 до 12 балів.  
8.Якщо Ви набрали однакову кількість балів з іншими учасниками, тоді члени Журі запропонують.Вам задати один одному по 5 запитань на знання літератури. Переможець визначиться за більшою кількістю правильних відповідей. Подумайте заздалегідь, які запитання Ви задасте своєму суперникові.
9.Переможцями 1-го етапу конкурсу стає по 1 учаснику з 6, 7, 8 класу, які набрали найбільшу кількість балів серед своїх однолітків. 
10. Ви – найкращий читач школи чи бібліотеки. Не забудьте назвати членам журі прізвище, ім’я, по батькові і контакти Вашого вчителя літератури та бібліотекаря, які привили Вам любов до читання. 
11. Всім учасникам змагання вручають Сертифікат учасника Всеукраїнського конкурсу дитячого  читання “Книгоманія-2014”.
10.Дипломи «Найкращий читач школи/бібліотеки – 2014» вручають переможцям 1-го етапу на загальношкільній лінійці.
11. Спитати Координатора, який привів Вас до перемоги, коли і де відбудеться 2-ий етап, отримати Пам’ятку учасника 2-го етапу і попросити у батьків письмовий дозвіл на участь.Продовжувати читати і вести Щоденник. Змагання на 2-му етапі буде складнішим, адже тут будуть читачі, які вже перемогли своїх суперників. Тому готуватися слід дуже серйозно. 
Що робити далі переможцям 1-го етапу?
  3.Вибираючи книжки для читання, слід пам’ятати про те, що й у період підготовки до змагання 2-го етапу більше 10 книжок читати не рекомендується. Вони повинні бути як зі шкільної програми, так і довільно обрані. Списки нових книжок українських видавництв можете знайти на сайті bookforum.ua/tag/76/Книгоманія/1.html
 4. На сайті bookforum.ua/tag/76/Книгоманія/1.html можна скачати Анкету учасника 2-го етапу, заповнити її вдома, по можливості видрукувати та/або списати на флешку і принести видруковану Анкету та флешку на змагання 2-го етапу. В Анкету вписати прізвища та контакти вчителя літератури та/або бібліотекаря, які привели Вас до перемоги. 
 5.Скласти список книжок (тільки автор, назва), які ви прочитали під час підготовки до 1-го та прочитаєте, готуючись до 2 етапу. Список можна скласти вдома в електронній формі (формат Word), по можливості видрукувати або записати на флешку і принести видрукований список та флешку на змагання 2-го етапу.
    Будьте впевнені у своїх знаннях і в тому, що читання неодмінно приведе Вас до перемоги. 
                                             Бажаємо успіху!

   Щось незрозуміло?

   Чекаємо на запитання електронною поштою knyhomania@bookforum.com.ua

   або телефонами: (032) 276-41-52, (097) 352-10-08, (067) 370-64-80,(063) 428-08-10,

    (066) 441-30-29.

   Координатор конкурсу – Мар’яна Кіра,   Президент ГО “Форум видавців” – Олександра Коваль, (050) 322-10-85

   Виконавчий директор – Катерина Шевченко, (068) 110-11-10 

Немає коментарів:

Дописати коментар