вівторок, 19 листопада 2013 р.

ПОДОРОЖ ДО СВІТУ МАЛЕНЬКИХ КАЗОК      Чарівний і дивовижний, веселий і життєстверджуючий світ казок входить у душу кожної людини з дитинства, засіваючи її першими зернами добра, краси й справедливості. Жоден із жанрів літератури не користується у дітей такою популярністю, як казка. 
 

  Справа в тому, що у казці все реально і все можливо, а крім того, казка завжди закінчується хеппі-ендом.Прекрасний витвір народної фантазії, казка приваблює не тільки своїми гуманістичними ідеями, а й викінченою, досконалою формою, що є наслідком роботи багатьох поколінь казкарів. Тож не дивно, що саме казкам надавав великого значення Василь Олександрович Сухомлинський - видатний український педагог,талановитий дитячий письменник. Близько півтори тисячі казок, притч, новел, легенд, оповідань, які він написав для дітей. Його казковий епос тісно пов'язаний з життям людей, їхніми прагненнями та ідеалами. У своїх казках відображає факти історії, географії, побут, мову та психологію кожного народу. Серед численних народних та авторських казок особ­ливо виділяються коротенькі казкові оповідки. Це розповіді про природу і тварин, про вчинки дітей і дорослих, про минуле і сучасне.
  Найсуттєвішою особливістю казки є фантазія, що надзвичайно імпонує дітям. Так, звірі й птахи в казках розмовляють людською мовою…
   Із маленькими казочками, до самих найменших слухачів садочка «Калиноньки» завітали бібліотекар  та бібліограф центральної районної бібліотеки Надія Стеблій та Уляна Білик.


                                      День украї́нської писе́мності та мо́ви. 

  Це свято, яке щороку відзначається в Україні  9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам'яті  Преподобного Нестора-Літописця— послідовника творців слов*янської писемності Кирила і Мефодія. Працівники центральної дитячої бібліотеки до Дня писемності завітали на виховний урок у 7-Б клас Жидачівського НВК. Із вступним словом про мову до школярів звернулася вчитель української мови і літератури Галина Періг. 
Бібліотекар Ольга Ремиз провела перегляд книг за темою "Пам*ятки давньоруської літератури",куди входили матеріали із літописів "Повість временних літ","Слово о полку Ігоревім","Остромирове Євангеліє","Велисова книга".


   Особливу увагу дітей привернула коротка розповідь по книзі Михайла Голубця "На захист рідної мови і культури мовлення". Дітям наводились приклади правильного вживання слів, уникання суржиків,вульгарних слів.
   На завершення учні активно відповідали на запитання вікторини.

Немає коментарів:

Дописати коментар