середа, 30 березня 2016 р.

"ГЕРОЯМ СЛАВА"

ОБГОВОРЕННЯ КНИЖКИ


Героям Слава! Розповіді для дітей про героїв фронту і тилу.   
 Минулого року журнал "Маленький розумник» спеціальним випуском видана книга для дітей про сучасних героїв України.
 Обговорювали події в Україні, що повязані з війною на Сході - бібліотекарі  Жидачівської районної бібліотеки для дітей - Світлана Пеняжок, Надія Стеблій, вчитель української  мови та літератури Жидачівського НВК- Оксана Ярославівна Сапуга та  учні 6-го "Б" класу Жидачівського НВК.
 Присутні в класі, вшанували память   загиблих героїв Небесної Сотні, воїнів та волонтерів у війні на Сході  України -хвилиною мовчання
 Учні розповідали оповідання сучасних авторів : Тетяни Рубан "Вибір"- Соломія Слюзар, Зоряни Лісевич "Мій брат Андрій"-Тетяна Росоха, Оксани Давидової"Розвідник Дніпро і геройський пес Трофей"- Тетяна  Мацук, Вероніки Барановської-"Герой на прізвисько Ківі"-Аліна Яцків, Олени Маковій -"Тихий художник посеред грому війни"-Ірина Гучко, Вадима Дорошенка- "Герой,син героя"-Вероніка Гондзьо, Оксани Самари-"Доросла гра"-Юлія Дунець та  Лесі Борсук-Янківської "Ловці гратів".
     До обговорення книжки  про сучасних героїв підключився весь клас. Активно відповідали на запитання окремих оповідань, героїв книжки. Героїв, що грудьми стали на захист рідної землі, душею й тілом відстоюючи її свободу і незалежність.
  Героям,які сьогодні воюють на Сході України діти побажали повертитися живими і здоровими.


вівторок, 22 березня 2016 р.

ЧИТАЄМО "ЛИС МИКИТА" ІВАНА ФРАНКА


Обласний День читання


 Про такий день знали і діти,і батьки. Заздалегідь діти позичали книги в бібліотеках, щоб читали їм дорослі. Адже, лозунгом Дня були слова: 
 «Сьогодні можеш НЕ читати-читаємо тобі  МИ».

Діти мали змогу коротко ознайомитись із  біографією видатного українського поета, письменника, прозаїка  та автора дитячих творів - Івана Франка.

Серед них вагоме місце посідає поема-казка “Лис Микита”- це єдиний твір, який перевидавався п’ять  разів, і був дуже популярний.Бажаючих послухати  і самому почитати було багато.

Лис Микита - вигаданий лис, з казки Івана Франка.Микита походить з бойків і мешкає  Західній Україні. Розсудливий, господарський, запасливий і, звичайно ж, хитрий лис.